AVRUPA ÜLKELERİNDE RAMAZAN

05-03-2024 13:08    186

Ramazan 2024 yılında , dünyanın bir çok ülkesinde  coşku ile kutlanacak, hazırlıklar yapılıyor, örneyin almanyada ramazan, hollandada ramazan için caddelerde  ışılık mahyalar asılmaya başlandı, amsterdam'da happy ramadan mahyası asılıyor,  almanyanın köln şehrinde de bir caddeye ışıklı ramadan kareem mahyası asılıyor. ışıklı  hilal, ışıklı kandil, hoş geldin ya şehri  ramazan  mahyası  gibi ürünlerle avrupa ülkeri ve avrupa şehirleri ramazana hazırlanıyor. bizde Bilge Dizayn olarak  almanya  köln de ramazan dekorları  imalatı ve kurulumu yaptık,  ayrıca caddeye ışıklı ramadan mahyası astık aydınlatma direklerine kandilleri astık. müslüman olanlar ve oruç tutanlar için ilk defa gerçekleşecek olan  almanyada ramazan süslemesi  heyacan ve coşku ile karşılanacak gibi. ayrıca hollanda nın amsterdam sehrinde beyaz ışıklar üzerine   gün ışığı ile yazdığımız happy ramadan mahyasınıda amsterdam caddelerinde görecegiz. dünyanın bir çok ülkesinde aynı anda ürünlerimiz sergilenecek, olması bizim içinde ayrıca gurur verici bir durum.

Avrupa Ülkelerinde ramazan süslemesi yasakamı? serbestmi? belediye ve kuruluşlardan izin alınarak her türlü  ramazan süslemesi ve dekorları uygulanabilir, caddeler süslenebilir..   avrupada kimler ramazan süslemesi yaptırır, avrupada genelde  müslüman vakıf ve dernekler ramazan için çalışmalar yapar ve  yetkili resmi kurumlardan izin alarak  bu tür ramazan süslemelerini yapabilirler. hiç bir engel ve kısıtlama yoktur.  

Ramazan için bir çok ülkeye  ışıklı ramazan süsleri  yaptık ve gönderdik, kısacası ülke ülke sayarsak , dubai de ramazan , dekorları,doha'da ramazan süslemeleri, arabistan'da ramazan  çalışmaları, köln'de ramazan cadde ışık süslemeleri, amsterdam'da caddeye ışıklı mahya, azerbaycanda ramazan sokağı hazırlığı yaptık. ramazan bu ulkelerde daha ışıl ışıl ve coşku ile karşılanacak,

Türkiyede ramazan nasıl geçecek? türkiyede de bir çok şehirde ramazan için çalışmalar hızla devam ediyor,istanbul ramazana çok iyi hazırlanıyor, istanbulda ramazan süsleri belediye tarafından bir çok alana benzer ve farklı  ışıklı  ramazan süsleri  konumlandırdı ve  meydanları ramzana hazır halae getirdi. istanbulda ışıklı ramazan mahyaları, ramazan meydan süslemeleri, ramazan sokağı süslemeri, istanbul ramazan süsleri, istanbulda ramazan dekorları ışıl ışıl bir ramazan için istanbul hazır oldu. istanbul ik defa 2024 yılında ramazan da bu kadar süslendiş ve hazırlık yapıldı.

Aynı zamanda tekirdag  belediyesi ramazan dekorları  yapıyor ve ışıl ışıl coşkulu bir ramazan  meydanı hazırlıyor. şehrin en güzel ve en büyük meydanının ramazan için hazırladı ve ışıklı ramazan iftar alanı oluşturdu, bir çok belediye ve vakıflar ramazan için çalışmalar yapmakta.


Yorumlar:

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyiDoğrulama kodunu giriniz:
Doğrulama Kodu
Etiketler: