Ağaç Süsleme Işıklandırma Aydınlatma Led Işıkları ve Süsleri

Ağaç Süsleme Işıklandırma Aydınlatma Led Işıkları ve Süsleri

Ağaç Süsleme

Ağaç ışık süsleme denilince akla hemen gün ışığı, beyaz renklerde yılbaşı ağaç ışık süslemesi gelebilir ancak ülkemizde artık ağaçlar sadece yılbaşında ışıklandırılmıyor. Yılın her günü kullanılabilen led ışıklı ağaç süsleme ürünleri kullanılmaktadır. Caddelerde ağaç ışıklandırma, bahce içinde ağaç süsleme gibi farklı tarzlarda led ışıklı ağaç süsleme ve led ışıkla ağaç aydınlatma vardır. Biz Bilge Design olarak ağaç süsleme ve ağaç ışıklandırma konusunda edindiğimiz tecrübeyi ağaç süsleme ve ışıklandırma konusunda en kalitelisini yaparak sizlere uzun yıllar boyu kullanılabilecek bir uygulama ile sunuyoruz. Neden ağaçlar ışıklı olmalı? Ya da ağaçlardaki süsleme amacı nedir? Ağaç ışıklandırmaları ve led ışıkla ağaçların süslenmesi bulunduğu ortama etkileyici bir ambiyans katmaktadır. Özellikle caddelerdeki ağaçların süslenmesi caddeleri daha cazip hale getirmekte ve caddelerin atmosferini değiştirmektedir. İnsanların daha fazla zaman geçirebileceği alanlar haline gelmektedir ve cadde esnafının işlerinin artmasına katkı sağlamaktadır. 

Düğün mekanı bahçe ağaç ışıkları, led süsleme, düğün ağaç aydınlatma ışıkları, kır düğünü ve köy düğünü lambaları, gün ışığı düğün lambaları, renkli düğün lambaları, otel organizasyon alanı led ışık süsleme ürünleri gibi ürünlerin satışını ve uygılamasını yapmaktayız. 

Ağaç Işıklandırma

Ağaç süsleme konusunda nelere dikkat edilmeli?

Ağaç süsleme konusunda öncelikle dikkat edilmesi gereken husus; ürünlerin kalitesi ve ömürlerinin uzun olmasıdır. Ağaç ışık süslemelerinde kullanılacak ürünlerin mutlaka IP67 koruma sınıfında led süsleme ışıkları olması gerekmektedir. (su geçirmezlik sınıfı IP67). Ürünlerin kablosu alev yürümez kauçuk kablo olmalıdır ki yangına karşın yanma tehlikesi olmamalıdır. Ağaç süsleme ışıkları dış mekana dayanıklı olmalı ve her türlü hava şartlarına uygun içerikli olmalıdır. Başlıca ağaç süsleme ışıklarında eklemeli ip led, ağaç feneri, meteor led gibi ürünler kullanılabilir. Piyasa da kaliteli, garantili diye satılan birçok ürünün yangın tehlikesi bulunmaktadır ve ne yazık ki  geçtiğimiz yıllarda birçok kez yılbaşı ışıklarından dolayı yanan ağaçlarla ve yangına sebebiyet veren ağaç süsleme led ışıkları ile karşı karşıya kalınmıştır. Biz Bilge Design olarak ağaç ışık süsleme konusunda her alanda olduğu gibi bu alanda da en kaliteli, en göz alıcı ağaç süslemelerini yapıyoruz. Kaliteye ve yapılan işin kalıcı olmasına dikkat ediyoruz. Türkiye'nin her yerine led ışıklı ağaç süsleme konusunda destek oluyoruz.

Ağaç Süsleme Işıkları

Ağaç süsleme ışıkları ile ağaç nasıl süslenir?

Ağaç süsleme nasıl yapılmalı? Ağaç süsleme ışıkları ne renk olmalı? Renk renk ağaç süslemeleri, ağaç süsleme malzemeleri gibi bir çok farklı ağaç süsleme fikirleri ile karşı karşıya kalabiliriz. Ağaç ışıkları içerisinde ışıklı olarak kullanabileceğimiz eklemeli ip ledler, ağaç süsleme lambaları, yılbaşı süsleri, ağaç süsleme ürünleri aksesuarları ve bunların ışık ve kablosunun renk seçenekleri, ara ışıkların flaşlı (yanıp sönen) olması gebi seçenek kriterleri mevcuttur.  

Önce nasıl bir ağaç süsleyeceğiniz çok önemlidir. Dış mekan ağaç süsleme ışıkları ile bahçede ya da farklı alanlardaki ağaçlarınızı doğru ürünü seçerek ışıklandırabilirsiniz. Doğru ürün 10 mt eklenebilir ip led ile ağacınızın boyutuna göre kaç mt ışık kullanılması gerektiğini belilremek gerekir. Ağaç süsleme ışıklarını temin ettikten sonra (IP 67 sınıfında olmalı ) ağacın en altından ağaca eşit orantılarda 8 ile 10 cm aralıklarla ağacın gövdesini sararak başlayabiliriz. Dallarına geldiğimizde, dallara doğru uç kısımlarına kadar saralım ve tekrar başlangıç noktasına gelip tekrar diğer dala geçerek ağacın dallarını tümüyle ışıkla kaplayabiliriz. Eklemeli ip ledler 10 metrede bir eklenebilir olduğu için bittiği noktada çok kolay bir şekilde soketlerle ekleyip devam edebiliriz. Bu sebeple her noktaya ayrıca elektrik hattı çekmemize gerek yoktur. 200 metreye kadar bizim ürünlerimizi tek noktadan elektrik ile besleyebilirsiniz. Kullanılacak doğru ürün tespiti için sizlerle bilgilerimizi paylaşmaya hazırız. Sizlerden ricamız bizimle iletişim kurmanızdır. Bu konuda Bilge Design olarak elimizden gelen desteği vermeye hazırız.

Firmamız ağaç süsleme, ışıklı ağaç süslemeleri, ağaç süsleme ışıkları, süsleme ışığı montaj, uygulama, satış hizmetleri konusunda süslemelerini uzun yıllardır tecrübeli personeliyle devam ettirmektedir.