Yılbaşı Işık Süslemeleri

Yılbaşı Işık Süslemeleri

Yılbaşı Işık Süslemeleri

Yeni Yılın yaklaşmasıyla birlikte bir çok firma, avm, belediye, otel ve mekanlara, yeni yıl ışık süslemelerini yapmaya devam ediyoruz. Led ürünlerle dekoratif aydınlatmalar yapıyoruz. Dış mekan ve iç mekan süslemelerini gerçekleştiriyoruz. Led perdeler, saçaklar ve ağaç süslemeleriyle ortamlar ışıl ışıl oluyor. Süslemeler led ışık sayesinde kendini dahada hissettiriyor. Modern yılbaşı süsleme ürünleri ve dekoratif yılbaşı ışık süslemesi ürünleri satışını ve uygulamasını yapıyoruz. 2021 yılbaşında rengarenk led ışıklar ile yeni yılınızı en güzel şekilde süsleyelim.

Yılbaşı nedir?

Yılbaşı bir yılın bitimi ile yeni yılın başlangıcı olarak kabul edilir.  Dünya da en sık kullanılan takvim olan Gregoryan takvimine göre 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece, yılbaşı gecesi olarak adlandırılır.

Yılbaşı ve Noel’in farkı nedir?
Yılbaşı, Hristiyan dünyasının bayramı olarak kabul ettiği Noel ile ayrılır. Hristiyanlar arasında kutlanan Noel bayramı, Hz.İsa’nın doğum tarihi olarak kabul edilen 25 Aralık’ta başlar ve bir hafta boyunca devam eder. Dini bir bayram özelliği taşır. Ancak yılbaşı bir takvim olayıdır ve dini bir özellik taşımamaktadır.

Dünyada Yılbaşı
Her yıl dünyanın farklı ülkelerinde kendine özgün kutlamalar yapılmaktadır.
Ev partileri, balolar, meydan kutlamaları, konserler, sokak partileri, havai fişekler ve daha birçok farklı kutlamalar.
-Görkemli ışıkları ve ihtişamlı binalarıyla New York. Saat 00.00’ı gösterdiğinde havai fişek ve konfetilerin atılmasıyla oluşan coşkuya konserler sabahın ilk ışıklarına dek eşlik eder.
-Adeta Fransa’nın sembolü olarak kabul edilen cazibeli Eiffel Kulesi ve ünlü caddesi olan Champs Elysees. Günler öncesinden Eiffel Kulesi özel olarak ışıklandırma sistemi ile süslenir. Yeni yılın ilk dakikalarında sadece Eiffel Kulesinin ışıkları yakılarak tüm ihtişamı gözler önüne serilir. Şampanyalar eşliğinde binlerce insan yeni yılı karşılar.
-Dünyanın en ünlü plajlarından biri olan Copacabana Plajı yani Brezilya’da ise kutlamalar havai fişek kutlamaları ile başlar. Milyonlarca insan bu plajda samba dansı ile yeni yılı kutlar. Samba dansı onlar için farklı bir anlam taşımaktadır. İnanışlarına göre, yılbaşına samba ile girdiklerinde yılın her anı müziğin ahengine ayak uyduracak ve huzur yanlarında olacaktır.

Yılbaşı Süslemelerinin Tarihi Eski Türklere Dayanır
Anadolu’da 22 Aralık’ta Yeni Doğuş kutlamaları yapılırdı. Hititler, kutsal saydıkları çam ağaçlarını süslerlerdi. Türklerin tek tanrılı dinlere girmeden önceki inançlarına göre, yeryüzünün tam ortasında bir Ak çam ağacı bulunmaktaydı. Buna hayat ağacı adını vermişlerdi.
Türklerde güneş sembolik olarak çok önemliydi. İnançlarına göre gecelerin kısalıp, gündüzlerin uzadığı 22 Aralık’ta gece gündüzle savaşıyor. Uzun bir savaştan sonra gün geceyi yenerek zafer kazanıyordu. Güneşin bu zaferini, yeniden doğuşu büyük şenliklerle Ak çam ağacı altında kutluyorlardı. Ağacın etrafında şarkılar söyleniyor, oyunlar oynanıyor, aileler bir araya geliyordu. Yapılan bu etkinliğe ise Nardugan bayramı adı veriliyordu.

Peki, Bilge Design Yılbaşı Işık Süslemeleri için neler yapıyor?
Yeni yıl ışık süsleme denilince ilk akla gelen yılbaşı için kullanılan ürünlerden biri yılbaşı ağacı, ışıkları ve süsleridır. Yılbaşı ağacı; renkli ışıklar, renkli toplar gibi çeşitli süsler ile süslenmiş çam ağacıdır. Bundan dolayı yılbaşı ağacı yılbaşı ışık süslemesinde önemli bir yeri vardır. Led ürünlerle ışıklandırılan yılbaşı ağacı yaydığı ışık ile kendini sergilemektedir.

Bilge Design olarak, yılbaşı ağacı tasarım, imalat satış ve uygulama hizmeti vermekteyiz. Yılbaşını en eğlenceli şekilde yaşamanız için led aydınlatma teknolojisi ürünlerinden yılbaşı ışık süsleme ürünleri, led ışıklı yılbaşı geyikleri, led ışıklı yılbaşı kızakları, led ışıklı kar tanesi ve yılbaşı ağacı topları ve benzeri ürünler üretiyor. Led ışıklar ile bu ürünler kendini dahada hissettirmektedir. Modern yılbaşı mekan, alışverişmerkezi, şirket, mağaza, dükkan, firma, belediye meydan süslemesi, cadde sokak süslemesi, bina süslemesi, cafe ve restaurant süslemesini yılbaşı ağacı modelleri, yılbaşı geyik, kızak, noel baba, ve dekoratif ışık süsleme ürünleriyle yapmaktayız. Bir çok led ışıklı, motifli, dış mekan, iç mekan, dekoratif yılbaşı aydınlatma, küre dekorlu, ay yıldızlı ürünlerimizin görsellerini inceleyebilirsiniz. 2021 yılı süslemenizi en şık şekilde süsleyelim. Her yıl birçok farklı ve yeni yıl ışık süsleme ürünleri üretirken, ürünlerimizi cadde sokak süslemeleri, alışveriş merkezleri yılbaşı süslemesi başta olmak üzere bina aydınlatmaları gibi bir çok yerde görebilirsiniz. Düşündüğünüz farklı bir yılbaşı süsleme modeli varsa imalat için bizimle telefon veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz. Yeni yıl led ışık süsleme ürün tedarik, montaj ve uygulama için size yardımcı olabiliriz.

Yılbaşı süslemesi ışıkları renk seçenekleri gün ışığı, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil renklerden seçim yaparak yılbaşını rengarenk karşılayabilirsiniz. Yılbaşı süsleme ile ilgili diğer sayfalarımızdaki görsellerimizi inceleyebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı https://www.bilgedesign.com/hizmet/yilbasi-agaci/28

Yılbaşı Işıkları https://www.bilgedesign.com/hizmet/yilbasi-isiklari/25

Yılbaşı Süsleri https://www.bilgedesign.com/hizmet/yilbasi-susleri/26

Referanslarımız https://www.bilgedesign.com/referanslar